28 Mart 2012 Çarşamba

un helvası

Annemler her sene zeytin işi bitip yağ eve geldikten sonra, un helvası yapıp komşulara dağıtırlar.Köyde yaşatılan güzel gelenekler işte.Zaten yaparken de konu komşu herkes yardıma da geldi, ben de böylece herkesi görmüş oldum.Sonra da ayıla bayıla yedik un helvasından, ki ben nasıl da severim:))))


8 yorum:

 1. canım annenin ellerine sağlık...
  helve ne güzel olmuştur...
  kocaman sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağolasın canım benim:)))güzel olmaz mı hiç?

   Sil
 2. Bir gece canım tatlı çekti de üşenmeden yapmıştım çok yorucu olması dışında şahanedir, tarifi de internetten buldum 10 numara tarif etmiş kadın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet çok yorucudur, karıştırmak için bilek ve kol gücü gerekir.Annemler ölçüyle, tarifle yapmıyorlar, onların ki artık el alışkanlığı olmuş.Ama tadı muhteşemdir.

   Sil
 3. yağınızın bereketi bol olsun, ağız tadıyla yiyin inşallah canım..
  bizim de sıkıldı depoya kaldırıldı :)
  ama bu sene iyi mahsül verdi ağaçlar
  umarım böyle devam eder

  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. amin canım benim:)))ağız tadıyla sağlıkla yeriz umarım, biliyorum sen de zeytinci kızısın, bereketli olsun yağımız, pişsin taşsın inşallah.Annemler de memnun bu seneki verimden, gerçi bizim yağ ancak bizlere yetiyor yani pek ticaretçi değiliz ama olsun:)))
   seneye allah kerim:))

   Sil
 4. afiyet olsun.ne güzel adetleriniz var:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet canım ya, adetlerimizi devam ettirebilmek çok güzel, dayanışma, beraberlik,komşuluk çok güzel kavramlar, allahtan görme şansına eriştim.Ama maalesef ben devam ettirebilir miyim, çocuklarıma bu tür gelenekleri miras bırakabilir miyim, bilmiyorum
   sevgilerle

   Sil

Fikr-i şahaneniz için çok müteşekkirim efeniim:)))

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...