26 Mayıs 2012 Cumartesi

Özo'nun Seyir Defteri 3

58. DREAM HOUSE:

Geçenlerde izledik bu filmi.Daniel Craig ile Rachel Weisz'in tanışmalarına sonra da evlenmelerine vesile olan film.Ama romantik bir film değil.Bildiğin dram ve gerilim.Çok güzel bir kurgusu var filmin.Neler oluyor diye başlıyorsunuz filme; sırlar, bilinmezlikler, cinayet falan da karışıyor.Filmin sonunda da tüm sorularınız cevaplanıyor.
Ben dikkatli bir izleyici olduğum için daha Başlarda çözdüm gizemi, hatta Ege'ye de söyledim ona da mantıklı geldi.Bu sebeple şaşırdığım film sayısı çok azdır.Filmi izleyenler neden bahsettiğimi anlamıştır.Siz de gerilim ve ilginç sonlu filmleri seviyorsanız kaçırmayın izleyin bence.

59.CONTRABAND: 
 Klasik bir soygun filmi.Bu tarz çalmalı çırpmalı, bol planlı filmleri seviyorsanız bu filme de şans verin bence.Ritmi ve aksiyonu güzel, koşuşturmacası bol, aksiyon da düşmüyor.
Ama konusu çok klasik, kaçakçılık işini bırakan Chris ailesiyle mutlu bir hayat yaşamaktadır.Ama işte işler öyle devam etmez.Son bir iş yapmak zorundadır çünkü ailesinin başı derttedir.Napsın adam?Eşinin salak kardeşini kurtaracağım derken yeniden yasadışı işlere bulaşır.Panama'ya gidecek bazen şansıyla bazen de zekası sayesinde -tabi yanında sağlam bir ekip ve arkadaşları da var- ordan yüklü miktarda parayla dönecektir.Ama öyle mutlu sona hemen ulaşılmaz.Arkadan vuranlar, polisler, falan derken işler karışacak...
Mark Whalberg var, Giovanni Ribisi var, Kate Beckinsale var, Mark'ın ağabeysi Robert Whalberg var, Ben Foster var; daha ne olsun?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Fikr-i şahaneniz için çok müteşekkirim efeniim:)))

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...