11 Aralık 2013 Çarşamba

Yarı yaşımız, 6.Ay

Hayde bakalım bir yeni ay yazımızla daha karşınızdayız efenimmmm.
6 aylık olduk bile, dile kolay; önceleri gün gün sayarken Gülce'nin yaşını hafta hafta saymaya başladık. Şimdi ise ay ay saymaya geçtik, büyüdük mü ne?
Perşembe aşımız olduğu için ve 4 aşı olduğu için aklım orda.Allah kolaylık versin de o günü biran önce atlatalım, az ağlayış az ateş ve az huysuzlukla.Özellikle son iki haftada çok değişti Gülce hanım.Yüzüstü durmayı hiç sevmezdi ama şimdi başını kaldırıyor.Sırt üstü de göbeğini kaldırmayı öğrendikten sonra ileri ileri zıplayarak gidiyor.Bir nevi emekleme sayılmaz mı?Sonra pek dillendi, değişik sesler çıkarmaya başladı.Ama en çok bize kızarken konuşuyor resmen, ona bayılıyoruz.Artık neler söylüyor, ne azarlar yiyoruz orasını bilemiyorum.Bu hafta ise oturma çalışmalarına başladık.Nasıl gayret ediyor anlatamam.Ellinden tutup birazcık oturunca çok seviniyor cancağızım.

Ek gıdaya daha geçmedik, cumartesi doktor randevumuz var, belli olmaz ama ben bazen meyve ve sebzeleri diline değdirmek suretiyle tatlarına baktırıyorum.Mama sandalyemiz hazır, babaannemiz aldı.Arada biz yemek yerken onu da oturtuyoruz yanımıza.Bazen eline kaşık verip konserini dinliyoruz.
Çok keyifliiii yaaa.

Bugünlerde de baya misafir ağırladık, kızçe yabancılamaya başladı ama bayanlara karşı daha ılımlı, erkekleri pek sevmiyor.Dedeleri ya da dayısını gördüğünde dudak büküp ağlıyor.Çok sevimli oluyor ama yaaa.

 Bu minnacık eteği ve boleroyu bir öğretmen arkadaşım getirmiş hediye olarak, çokkkkkkkkkkkkkkk beğendim çok.


Gelelim hastalıksal mevzulara, biraz öksürdü diye biz tam depresyona bağlıyorduk ki, allahtan geniz akıntısıymış.Odanın ısısını düşürdük, eğimli yatırdık falan da geçti. Ayyy hastalık olmasın, bebeler hasta olmasın.

Eeeee yeni ayda görüşelim efenimmmm:))))


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Fikr-i şahaneniz için çok müteşekkirim efeniim:)))

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...